Постои секс поза која се вика „калуѓерка“ и не е баш невина како што звучи


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Додека хит хоророт The Nun ја престрашува публиката во светските кино сали, многумина во кревет се забавуваат практикувајќи ја секс позата со истото име (nun=калуѓерка), која е далеку од било што свето, невино и наивно.

Иако името „калуѓерка“ некому може да му асоцира на некоај пристојна и скромна поза, истата, во суштина, е далеку од тоа.

„Калуѓерка“ подразбира жената да биде свртена кон мажот со грбот, додека нејзиниот долен дел од нозете е вовлечен под неговите бедра, а нејзината глава е свиена во поза како да се моли во црква, пренесува Unilad.

Иако во оваа поза водството го презема жената, партнерот може да ја контролира со рацете на нејзините колкови, а најдобар дел од „калуѓерката“ е длабоката пенетрација која не бара многу физички акробации во спалната соба.