Поради овие жешки фотографии и го деактивираа профилот на Снепчет! (фото)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


На познатата манекенка и стриптизерка Челси Фергусон и е забранет пристапот на Снепчет откако објави голи фотографии. После тоа Челси се префрли на Твитер и таму продолжи да објавува потполно голи фотографии.

Имено, објавувањето голи фотографии неа и е реклама бидејќи работи во стриптиз клуб во Њукасл.

„Бев кралица на Снепчет, а моите гради беа скапоценост таму. Мислам дека треба да се укине забраната која ми ја дадоа и да ме вратат на мојот трон“ изјави таа.

На фотографиите готвеше гола и ја подигаше маицата пред огледало. Поради забраната се најде во многу машки списанија кои едвај чекаа да ја објават.

Иако Снепчет не се предомислиja околу забраната, Челси од целата ситуација го извлече максимумот.