Понеделничка временска прогноза


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, во западните делови со слаб локален дожд, а на високите планини слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец и дневна температура до 15 Целзиусови степени. Маврово 2, Охрид 12, Битола 14, Крива Паланка 12, Берово 11, Кавадарци 14, Дојран 17.

Утре ќе имаме променливо облачно со локални врнежи дожд. На високите планини на северозапад со врнежи од слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе се движат од 4 до 16 степени.