Понеделничка временска прогноза


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Денешниот понеделник во Македонија носи променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец и дневна температура до 16 Целзиусови степени. Маврово 9, Охрид 13, Битола и Кавадарци 17, Крива Паланка и Берово 12, Дојран 20.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец.

Во Скопје претежно сончево со слаб променлив ветер.

Дневните темпаратури ќе се движат од 10 до 20 степени.