Понеделничка временска прогноза


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Денеска, 19. декември, во Македонија ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност и посвежо, на југоистокот пооблачно. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер и максимална дневна температура од 8 Целзиусови степени. Маврово 6, Охрид 10, Битола 7, Крива Паланка 6, Берово 5, Кавадарци 9, Дојран 11.

Утре наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец, а дневните температури ќе се движат од 6 до 11 степени. Во Скопје утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност.