Понеделничка временска прогноза


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Времето во Македонија денеска, 9. мај, понеделник, ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските подрачја на северозапад ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен, а во југоисточните делови југоисточен ветер.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 25 Целзиусови степени, Маврово 17, Охрид 20, Битола 22, Крива Паланка 23, Берово 22, Кавадарци 26, Дојран 27.

И утре ќе имаме сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен североисточен, а попладне југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 17 до 28 степени.