Полицијата трага по внукот на Љубе Бошкоски кој се води за исчезнат – некои се сомневаат дека е киднапиран


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Полицијата и најблиските четири дена го бараат Самоил Костадиновски, внук на лидерот на Обединети за Македонија Љубе Бошкоски. Дел од неговите пријатели стравуваат дека е киднапиран.

26 годишниот Костадиновски според сведочењата, последен пат бил виден пред чешката амбасада во Скопје, по што му се губи секој траг.

Сопругата на Бошкоски, Виолета вели дека нејзиниот внук од брат последен пат бил виден како влегува во туѓ автомобил со тројца други луѓе

Од МВР пак работат на расчистување на случајот.