По гаќи, во шатор: Прва слика од Пригожин по контроверзниот бунт на „Вагнер“ и


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Руските медиуми ја објавија првата фотографија од до скоро моќниот лидер на приватната воена формација „Вангер“, Евгениј Пригожин, сега сликан само по гаќи како седи во шатор.

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко беше единствениот кој рече дека е договорено Евгениј Пригожин да замине во Белорусија и дека е во таа земја. Но, не се знае каде отишол Пригожин и каде е сега.

Иако Кремљ пред неколку дена потврди дека Путин и Пригожин, кој со себе ги зеде Вагнерците, се сретнале во Кремљ неколку дена по бунтот, не беа објавени фотографии од таа средба.

Сега руските медиуми објавија фотографија на која Пригожин седи во кревет во шатор. Можете исто така да видите дека под него има земјен под.