Петочна временска прогноза

Променливо облачно со сончеви периоди, на југоисток со слаб дожд.

Утринските температури ќе се движат од 2 до 8 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 14 до 22 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура околу 6 и дневна до 22 степена.

И во наредните денови не се очекува значителна промена на времето.