Актуелно

Петочна временска прогноза

Денес, петок, 18 октомври, времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, во јужните делови на земјава ќе има услови за локален краткотраен дожд и изолирана појава на грмежи.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови степени, Маврово 25, Охрид 21, Битола 26, Кавадарци 27, Крива Паланка 25, Бррово 24, Дојран 28.

Прогнозата за викендов е сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец и дневни температури од 21 до 30 степени.

Advertisements
To Top