Петочна и викенд временска прогноза


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Денеска, петок, петти мај, времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во попладневните часови претежно во југоисточните делови ќе има повремен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец и дневна температура од 21 Целзиусов степен. Маврово 14, Охрид 18, Битола 20, Крива Паланка и Берово 17, Кавадарци 23, Дојран 22.

Утре времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 15 до 26 степени.