Петочна и викенд временска прогноза


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Денеска во Македонија ќе имаме умерено облачно време со умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје умерено облачно со умерен ветер од северен правец дневна температура до 12 Целзиусови степени. Маврово 4, Охрид 9, Битола 10, Крива Паланка 8, Берово 7, Кавадарци 13, Дојран 14.

Утре времето ќе биде претежно сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец.

Во Скопје претежно сончево со слаб ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 7 до 18 степени.