Петочна и викенд временска прогноза


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Времето во Македонија денеска, петок, 24. февруари, ќе биде променливо облачно со појава на слаб локален дожд претежно претпладне во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб ветер од јужен правец.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен ветер од јужен правец, кој долж Повардарието и особено во западните делови повремено ќе засилува.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец кој краткотрајно ќе засилува. Дневните температури ќе се движат од 10 до 22 Целзиусови степени.