Петочна и викенд временска прогноза


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Овој јулски петок во Македнија носи сончево и топло време, со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен североисточен ветер. УВ индексот ќе биде 9.

Максималните дневни температури ќе достигна во Скопје 33 Целзиусови степени, Маврово 25, Охрид 28, Битола 31, Крива Паланка 30, Берово 29, Кавадарци 34, Дојран 35.

И за време на викендот времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност со услови за локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Дневните температури ќе се движат од 25 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 9.