Петочна и викенд прогноза


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Од денес, петок, до недела, викендот носи стабилно и суво време. Сепак, не е исклучена можноста за појава на локални краткотрајни дождови и ретки грмежи, велат синоптичарите.

Но, од понеделник на повеќе места повторно се очекува времето да биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер, соопштуваат од УХМР.

Температурата за време на викендот ќе се движи во интервал од 20 до 36 степени.