Славни

Пејачот на Рамштајн заразен од коронавирус – се наоѓа во животна опасност

Пејачот на „индустриал“ бендот Рамштајн, славниот Тил Линдеман, е позитивен на тестот за коронавирус.

Тил Линдеман (57), пејач на легендарната германска група Рамштајн, заразен е од коронавирус и се наоѓа на интензивна нега во болница во Берлин.

Како што пренесува германското списание „Билд“, Линдеман првично се наоѓаше во животна опасност. Но, после укажаната лекарска помош и ставање во карантин, неговата состојба е стабилизирана и тој веќе не е во животна опасност.

Advertisements
To Top