Папараците ја уловија: Хајди Клум со 16 години помладото момче во Мексико (ФОТО)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Хајди Клум одмара со новото момче во мексички Кабу, а папараците ги фатија во многу опуштено издание.

44-годишната манекенка така ја потврди врската со 16 години помладиот пејач, Том Каулиц, член на бендот Токио Хотел.

Гласините за нивната врска почнаа да кружат кон средината на минатиот месеџ кога беа видени во Пасаден, а заедничкиот одмор во Мексико, во кој според пишувањата на Дејли Меил не ги тргале рацете еден од друг, тоа и го потврди.

Пред Том, Хајди беше во повеќегодишна врска со трговец на уметност, Вито Шајбел со кој прекина во септември 2017. година. Од 2005. до 2012. година беше во брак со Сел со кого има четири деца.

Том исто така зад себе има пропаднат брак, во кој со Рија Сомерфелд мина една година.