Овие три знаци се НАЈДОМИНАНТНИ во креветот


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Една од карактеристиките за која начесто се зборува кога станува збор за „ѕвездените карактеристики“, е страста. Поради тоа откриваме кои се најстраствените хороскопски знаци кои секогаш сакаат да ја преземат контролата во текот на сексот.

Скорпија

Скорпијата сака да фантазира. Она на што другите не се осудуваат ниту да го помислат, таа веднаш сака да го проба. Родените во овој знак често се диви во креветот. Покрај се, Скорпијата точно знае што сака, што најмногу му се допаѓа на партнерот, сака да се потруди тоа и да го добие.

Овен

Овните сакаат да се чувствуваат моќно, па по секоја цена сакаат да имаат контрола над се – па така и во креветот. Поради тоа и тие се прилично диви во водењето љубов. Многу се самоуверени, па во секое време се подготвени да експериментираат. Сексуалните играчки им се омилена занимација.

Бик

Иако, Биковите не се толку диви како Скорпиите и Овните, но затоа се многу страствени во креветот. Родените во знакот на Бикот се несебични љубовници, сакаат да имаат контрола во креветот, но особено им е важно емотивно да им се предадете.