Ова се четирите работи кои секој МАЖ сака да ги види кај една ЖЕНА!


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Иако поголемиот дел од жените мислат дека мажите можат да ги освојат со црвен кармин, а нив природниот изглед е секогаш поатрактивен.

Имено, дури 57% од испитаниците на едно онлајн истражување откри дека црвениот кармин не им привлекува внимание, а 82% изјавија дека повеќе им се допаѓаат природните и пуштени коси.

Ви откриваме што момците сметаат за атрактивно и привлечно кај жените:

1. Одберете црвен фустан наместо црвен кармин

Одлучете се за боја на страст на облеката, а не на усните. Со изборот на црвен фустан за излегување ќе оставите впечеток на личност полна со самодоверба. Момците сакаат да видат боја на жените. Јаките бои визуелно и ментално стимулираат.

2. Пуштете ја косата наместо да ја врзете

Иако понекогаш е полесно да се врзе косата бидејќи едноставно не сте задоволни со изгледот, момците сепак повеќе сакаат пуштена коса.

3. Изберете нуд мејк ап

66% од мажите својата девојка ја сметаат за поастрактивна кога носи нуд шминка. Поголемиот дел од мажите сакаат природен изглед па наместо црвен кармин и темни тонови на очите, изберете сјај или нуд кармин и минимум шминка на лицето.

4. Тренди облеката заменете ја со сведена

Се чини дека скоцканиот изглед, како да се пристигнале од модна писта кај момците не минува баш најдобро. Истражувањето открива дека момците сепак преферираат класичен изглед. За нив жената е најпривлечна во фармерки и маица.