Ова посебно ги возбудува мажите, а сигурно не сте го знаеле тоа

возбуда

Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Секако, секој од нас го привлекуваат класични работи кои прво ни паѓаат на памет кога ќе помислеме на секс и возбудување во кревет, но мажите ги привлекуваат и некои потполно неочекувани детали на кои ние воопште не обрнуваме внимание.

Еве кои пет детали се тие, а вие веруваме ќе се изнанедете.

Насмевка

Како и општо во животот, насмевката и во креветот е секогаш добредојдена, а ако нешто посебно се забавувате, сосема нормално е да се смеете и да сте ведри.

возбуда

Поглед од зад грб

Од некоја необјаснета причина, ова мажите многу ги пали и одушевува, па можеби можете да ја испробате „завртена каубојка“ позата следниот пат.

Кога на себе има оставено некое парче облека

Штом мора мажите малку повеќе да се потрудат за да ве соблечат, тоа видливо може да ги возбуди.

Кога отворено му зборувате што ви се допаѓа, а што не

За мажите е исклучително важно партнерката да им каже што сака, а што воопшто не и се доапаѓа, па така својот партнер следниот пат слободно да и даде совет.

возбуда

Масирајте му ги тестисите

Не е само пенисот тој кој би требало да биде вклучен во играта во кревотот, туку треба и неговите ерогени зони и тестисите, па затоа немој да ги избегнувате и занемарувате. Оргазмот во комбинација со масажа на тестисите може да биде уште подобар, но немојте да бидете груби, бидејќи тој дел кај мажите е доста осетлив.