Ограбена скопска спортска обложувалница


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Вчера во 18 и 20 часот телефонски во ЕИК Скопје било пријавено дека на булевар „Никола Карев”, во спортска обложувачница непознат сторител извршил разбојништво.

Сторителот, велат од полицијата, со закана со физичка сила од вработената одзел непозната сума пари, по што побегнал во непознат правец.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.