Одложено првото рочиште за пожарот во модуларната болница во Тетово – дел од обвинетите не се појавија во судница


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Денеска се одложи првото судско рочиште за пожарот во модуларната болница во Тетово. Причината за одложувањето беше отсуство на дел од обвинетите.

Ново рочиште и се презакажа за октомври.

Пожарот во модуларната ковид болница се случи на 8 септември минатата година. Животот го загубија 14 луѓе, а повеќе пациенти беа тешко повредени.