Одличен трик за брзо ладење на виното


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Гостите ви се најавија дека ќе пристигнат за половина час, а вие немате изладено во фрижидерот шише со омиленото вино. Сепак, нема простор за паника, затоа што постои еден одличен трик кој ќе ви помогне да ја поправите грешката.

Тајната е во една состојка на која сигурно не сте сметале и која ќе помогне вашето вино да се излади што побрзо, а се работи за солта.

Се што ви треба е обична канта или кофа, вода, коцки мраз и неколку лажички сол. Солта во комбинација со мразот брзо ја лади водата.