Актуелно

Од полноќ стапија на сила новите цени на горивата

Од минатава ноќ, на полноќ, дизелот поскапе за половина денар, а цените на бензините останаа исти, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 остануваат исти и нареднава недела, односно цената на еуросупер БС-95 изнесува 69,5 денари за литар, а на еуросупер БС-98 изнесува 71,5 денари за литар.

Дизелот поскапе за половина дена на 62 денари за литар.

Advertisements
To Top