Од Manforce претераа со „зачинување“ на сексот


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Сите ќе се согласиме дека кондомите се добро средство за заштита, благодарение на кои сексот е побезбеден, едноставни за употреба и во 98 отсто случаи претставуваат сигурно средство за заштита од сексуално преносливи болести и несакана бременост.

Но, кога се во прашање кондоми со вкус, работите се одвиват на друг начин. Стандардниот вкус, како што се на банана или јагода се прифатливи за орален секс, но работите стануваат малку чудни кога се доаѓа до некои малку „екстремни“ вкусови.

Така, индискиот производител на кондоми Manforce, кој во понудата веќе има презервативи со вкус на сланина и виски, сега излезе со нов производ, со кој, според многумина, ги надминаа сите очекувања.

Последниот кондом во нивната понуда е оној со вкус на ачари. Станува збор за зачинет кисело-луткаст сос за чие производство меѓу другото се користат и чили пиперики, сенф и голем број ароматични зачини и кој во трдиционалните кујни на азиските земји се служи како додаток на различни јадење.

Тоа и не е начин на кој многу замислуваат дека би можеле да го „зачинат“ својот љубовен живот, па се појавува прашањето зошто некој овој кондом воопшто би го користел за орален или за пенетративен секс.