Облачна среда


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Утрово во Македонија на места носи појава на магла и ниска облачност. Во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб југоисточен ветер и дневна температура од 12 Целзиусови степени. Маврово 9, Охрид 12, Битола 11, Крива Паланка 10, Берово 9, Кавадарци и Дојран 13.

Утре наутро на места ќе има со појава на магла и ниска облачност, а во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 8 до 14 степени.