Актуелно

Облачен понеделник

Првиот октомвриски понеделник носи претежно облачно и свежо време, со врнежи од дожд, кои особено ќе бидат поинтензивни во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 15 Целзиусови степени, Маврово 10, Охрид 12, Битола 14, Кавадарци 16, Крива Паланка 13, Берово 10, Дојран 15.

Прогнозата и за утре е променливо облачно и свежо, во раните утрински часови со локален дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури ќе бодат во Скопје 16, Маврово 10, Охрид 13, Битола 15, Кавадарци 17, Крива Паланка 13, Берово 12, Дојран 18 степени.

Advertisements
To Top