Облачен и постуден вторник


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Денеска, вторник, 22. февруари, времето во Македонија ќе биде претежно облачно и постудено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови (локално 15л/м2).

Ќе дува умерен, на повеќе места засилен ветер од северен правец (над 60км/ч.).

Максималните дневни температури во Скопје ќе достогнат до 8 Целзиусови степени, Маврово 2, Охрид и Битола 9, Крива Паланка 8, Берово 7, Кавадарци 11, Дојран 13.

Утре времето ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер и дневни температури од 2 до 12 степени.