Објавени детали за убиството на младиот навивач на Вардар Никола Саздовски – Саздо


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Maкедонија неодамна беше потресена од смртта на младиот навивач на Вардар, Никола Саздовски – Саздо кој беше претепан на автобуската станица во Автокоманда.

Обвинителстото денес поднесе предлог за продолжување на притворот на двајцата осоминчени за убиството.

Во соопштението се наведува дека обвиниетите на 29 јуни 2018 година околу 17:45 часот на булеварот „Александар Македонски“ во Скопје, на автобуската станица пред фабриката Алкалоид се доближиле до Саздовски и му побарале лична карта.

Навивачот на Вардар им ја покажал личната карта, а во тој момент тие започнале со да го удираат со боксови во пределот на градите и главата. Од силните удар тој паднал на земјата, а обвините продолжиле да со удирањето.

Од тежината на повредите Саздовски изгубил свест и бил пренесен во Клиничкиот центар „Мајк Тераза“, на 9-ти јули тој им подлегна повредите.

Ден потоа вардаровите навивачи како голем херој го испратија Саздо во неговото вечно почивалиште.

Ќе потсетиме, МВР се уште трага по третиот осомничен.