Нов земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтер ја погоди Турција


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Земјотрес со магнитуда од 4,4 степени според Рихтеровата скала го погоди централниот дел на Турција, пренесува EMSC.

Според објавата земјотресот е регистриран во 15:50 часот по локално време, а епицентарот бил 56 километри северно од Кахраманмараш еден од најпогодени градови во катастрофалниот земјотрес во Турција кој се случи на 6 февруари.

Засега нема информации околу евентуални повредени или жртви.