Нов земјотрес од 5,2 степени според Рихтер ја погоди Турција (снимка)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Нов земјотрес со јачина од 5,2 степени по Рихтер денеска околу 10 часот ја погоди Турција.

Според првичните информации, епицентарот бил кај Малатија, област кој речиси целосно беше уништена од земјотресите на почетокот на месецов.

Епицентарот бил на длабочина од 10 километри, а по социјалните мрежи веќе се објавени видеа од луѓе како бегаат и од самото тресење на тлото.