Нов ГАФ: Денес во Македонија пристигна „американската“ канцеларка, Ангела Меркел (ВИДЕО)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Се чини на Македонија и зачести, па денес повторно нов гаф, овојпат од страна на големото новинарско име и долгогодишен спикер на ТВ екраните.

По вчерашниот кикс на Владата на Република Македонија по кој истата упати извинување до Себастијан Курц, кој наместо со австриското беше пречекан со знамето на Латвија, денес во Македонија престојува, според Канал 5, „американската“ канцеларка, Ангела Меркел.

Погледнете во продожение