Актуелно

Нестабилен и дождлив понеделник

Овој ноемвриски понеделник во Македонија носи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои посебно ќе бидат поевидентни во претпладневните часови. Попладне облачноста ќе се намали и ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 16 Целзиусови степени, Маврово 11, Охрид 15, Битола 16, Кавадарци 19, Крива Паланка и Берово 14, Дојран 19.

И утре времето ќе биде променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури слични на денешните од 13 до 19 степени.

To Top