Нестабилен и дождлив понеделник


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Овој ноемвриски понеделник во Македонија носи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои посебно ќе бидат поевидентни во претпладневните часови. Попладне облачноста ќе се намали и ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 16 Целзиусови степени, Маврово 11, Охрид 15, Битола 16, Кавадарци 19, Крива Паланка и Берово 14, Дојран 19.

И утре времето ќе биде променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Дневните температури слични на денешните од 13 до 19 степени.