Не е толку слаба, колку што се прави: Мараја Кери престегната во премал корсет


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Кога ќе се претера со инсистирањето својата линија да се покаже далеку повитка отколку што е, често човек може да забега во друга крајност која му ја открива токму првичната намера да се  прави послаб од реалната состојба.

На тој начин пред јавноста се издаде и славната пејачка Мараја Кери, која претерала со престегнувањето на своето тело во неколку броја помал корсет, со цел да изгледа што послабо пред објективите.

Мараја се појавила во Емпајер стејт билдинг во светкав фустан до под која ѝ бил припиен со телото, но шона што привлекувало внимание е тоа што го носела под фустанот.

На фотографиите јасно се гледа дека Мараја облекла неколку броеви помал корсет и целосно ја деформирала фигурата, па така струкот ѝ изгледал абнормално тенок, а на колковите јасно се гледал преминот кој го сечел месото.