Моника Белучи ги покажа градите на балкон во Париз! (фото)

Иако не е најпопуларна жена на Инстаграм, Моника Белучи со секоја своја објава им го зема здивот на неколку стотици илјади мажи кои ја следат.

Преубавата италијанска актерка има 53 години, а се уште може да држе предавања за сексапил и на дупло помладите колешки.

Моника на својот Инстаграм профил постави фотографија од Париз, на кој позира на балконот. Актерката покажа добар дел градите преку оградата. Ја фотографирал Марсел харман за списанието Фигаро, а сликата ја лајкувале 150.000 луѓе.