Многу топол четврток


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Денеска, четврток, 26. мај, времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има ретка појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 33 Целзиусови степени, Маврово 26, Охрид, Крива Паланка и Берово 30, Битола 32, Кавадарци 34, Дојран 35.

И утре ќе имаме сончево и топло време, со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме. Дневните температури ќе се движат од 26 до 34 степени.