Мистеријата конечно разрешена: Дознајте зошто во Мекдоналдс нема мајонез!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Во Мекдоналдс постојат многу вкусни сосови во кој може да уживате со бургерот или помфритот, но во многу земји меѓу тие сосови нема мајонез.

Имено, се смета дека причината поради која нема мајонез е многу едноставна, односно никој не бара.

За британското списание, Мекдоналдс одговара на оа прашање и конечно е разрешена и таа мистерија.

„Она што го нудиме во нашите ресторани се заснова на желбите од гостите“, велат од Мекдоналдс.