Мелинда за разводот од Бил Гејтс


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во интервју за списанието Fortune Мелинда Френч Гејтс проговори за разводот со Бил Гејтс и откри дека тоа ѝ било многу болно искуство.

58-годишната филантропка зборувала во интервју за магазинот Fortune пред повеќе од една година за разводот, кој беше финализиран во август 2021 година.

„Беше неверојатно болно, на безброј начини, но имав приватност да го пребродам. Веќе не можев да издржам во тој брак“, рече Мелинда, додавајќи дека нејзината главна грижа била да ги заштити децата.

Мелинда и Бил имаат три деца со 66-годишниот основач на Мајкрософт, Џенифер (25), Рори (23) и Фиби (19).