Маж од Велес силувал 17-годишно девојче


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓29-годишниот велешанец С.Д. извршил обљуба врз 17-годишна сограѓанка, информира полицијата.

Според СВР Велес, девојката во присуство на нејзините родители и адвокат, вчера претпладнето дошле во станицата  дошле во станицата и пријавиле дека во периодот од 31 јули до 3 август, Д.Р. (29) од Велес извршило обљуба над неа.

Полицијата го расчистува случајот.