Март донесе дожд

Првата мартовска среда носи облачно време со повремени врнежи од дожд, на места ќе бидат пообилни (20 до 30 л/м2), локално во форма на невреме со пороен дожд, грмежи и силен ветер (над 80 км/час).

Дневните температури ќе бидат во Скопје 13 Целзиусови степени, Маврово 5, Охрид 11, Битола, Крива Паланка и Берово 12, Кавадарци 15, Дојран 17.

Утре времето ќе биде променливо облачно, претпладне со повремен дожд, ќе дува умерен ветер од северозападен правец, а дневните температури ќе се движат од 9 до 17 степени.