Македонско оро за загревање пред НБА дуелот помеѓу Детроит и Орландо


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Македонската културно-уметничка група Танец, што работи во составот на Македонската православна црква, „Раѓање на Пресвета Богородица“ во Детроит САД ги забавувала гостите и навивачите на двата НБА-клуба, пред натпреварот во светски познатата спортска сала Палас во Детроит.

6-12-makedonsko-oro-nba1

Неовообичаениот настап на танцовата груп бил проследен со воодушевување, особено кореографијата на македонски ора.

6-12-oro-nba