Мајка на девојче кое беше на списокот од Коста: „Не го жалам, тој беше размазено монструозно дете, девојчињата беа вљубени во него“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Мајка на ученичка која тврди дека нејзината ќерка се пронашла на списокот за отстрел на Коста Кецмановиќ, го прекина молкот пред ОУ „Владислав Рибникар“ со извици дека го познава убиецот и дека не е точно дека родителите не разговарале со него.

Огромна маса ученици, родители и граѓани од сите краишта на Белград се собраа околу училиштето „Владислав Рибникар“ за да им оддадат почит на жртвите во крвопролевањето на момчето-убиец, кој вчера, по осум часот уби осум ученици и училишен чувар, а рани уште шестмина.

Видно вознемирена жена извика од толпата насобрана околу училиштето „Владислав Рибникар“ дека девојчињата била заљубени во Коста и дека не го жали.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

-Го познавав момчето, доаѓаше во мојата куќа, родителите разговараа со него. Не играше игрици, не беше малтретиран, девојките беа заљубени во него. Тргнете го тоа, немојте да живеете во лага, тој беше разгалено, монструозно дете“, низ солзи рече вознемирената жена.

– Воопшто не го жалам. Тргнете го ова „разговарајте со децата“, тие разговараа со него, извика жената.