Славни

Мајк Тајсон му порача на Канје Вест: „Почни да ги пиеш тие проклети апчиња“

Откако Канје Вест на гостувањето кај Џими Кимел јавно проговори за својата борба со биполарното пореметување, славниот боксерски тешкаш Мајк Тајсон му порача дека е време да почне да пие лекарства за тоа.

„Почни да ги пиеш тие ебени лекови“, му порача познатиот боксер откако и сам се отвори за своите психички проблеми во интервју за радиото Real 92.3.

Тој откри дека пред 15 години и него му било дијагностицирано биполарно пореметување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Big Boy’s Neighborhood (@bigboysneighborhood) on

„Знаев дека нешто не е како што треба бидејќи имав напади на бес без никаква причина. За ова можеме да зборуваме со часови, но сето тоа се сведува на ова: почни да ги земаш ебените лекови. Јас не би бил овде да не почнев да ги пијам“, му порача Тајсон на Вест.

На прашањето дали мисли дека Канје навистина е биполарен, Тајсон изјави:

„Не знам што е Канје, но тој е интересен лик. Навистина е храбар кога може да ги зборува сите тие лудости“.

Advertisements
To Top