Магловит и сив понеделник


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Овој декемвриски понеделник времето во Македонија ќе биде облачно по одделни котлини со појава на магла. Претпладне во јужните делови ќе има услови за повремен слаб дожд.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 8 Целзиусови степени, Маврово 6, Охрод 8, Битола 5, Крива Паланка и Берово 7, Кавадарци 9, Дојран 11.

Утре времето ќе биде сончево со умерена облачност, по котлините во поголем дел од денот значително облачно со појава на магла. Дневните температури ќе се движат од 8 до 13 степени.