Мачно е да си Бајден (снимка)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Џо Бајден, во светот познат и како актуелен претседател на САД, го повтори својот познат гаф, ракување со воздухот по завршување на говор. Овојпат, тоа беше во Тел Авив во Израел, а лице од обезбедувањето му покажа дека таму нема никој и дека треба да седне.

Ова му е трет пат да го прави гафот. Претходно истиот ден, Бајден во својот говор на аеродромот во Тел Авив ги помеша зборовите „чест“ и „ужас“, па рече „честа на Холокаустот“.