Летото почна за Џиџи Буфон


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Бившата голманска легенда на Јувентус и италијанската фудбалска репрезентација, актуелен чувар на мрежата на ПСЖ, славниот Џиџи Буфон ги започна летните уживанци и мерачење.

Папараците го фотографираа Буфон со своето семејство на плажа, во друштво на неговата вереница, водителката Иларија Д’Амико, и нивниот син Леополд Мати.

41-годишниот Буфон и пет години повозрасната Иларија се верија во 2014, а заедно го имаат и го имаат синот Леополд, кој си играше со опуштените родители.