Лазански: Живаљевиќ ми рече дека на 27 во Собранието имало уште 5 разузнавачи од други земји (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Мирослав Лазански во интервју за N1 тврди дека на 27 април, крвавиот четврток во Собранието, освен Горан Живаљевиќ имало разузнавачи на уште пет други земји од регионот.

Пред новинарката од N1 тој тврдеше дека тоа што Живаљевиќ бил во Собранието тој ден било нормално.