Куќа на ужасот: Полицијата во село кај Лесковац откри тело на мртов маж забетонирано во подрумот


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Полициските служби во Лесковац, истражувајќи го самоубиството на 38-годишна жена од Велики Трњан кај Лесковац, откриле тело на маж забетонирано во ѕид во подрумот од куќата.

Телото е дадено обдукција и истрагата е во тек, но медиумите јавуваат дека неофицијално се работи за сопругот на сега починатата жена, за кого се верувало дека е на работа во странство.

Сомневањата се дека таа го убила заедно со својот љубовник пред три години и го забетонирала.

„Многу успешно ги излажа семејството и децата дека отишол да работи некаде во странство и дека ќе разговара со него. Откако, се самоубила, љубовникот отишол во полиција и признал се“,наведува за Нова.рс извор близок до истрагата.

Телото на 38-годишната жена вчера било пронајдено во помошен објект во дворот од нејзината куќа, а нејзиното исчезнување семејството го пријавило пред неколку дена.

Наредена е и обдукција на нејзиното тело за да се утврдат причините за смртта, но сомневањата се дека извршила самоубиство.