Славни

Кристиано Роналдо се почести со нова машина (видео)

Кристиано Роналдо е познат како страстен колекционер на скапоцени автомобили, па овој пат се почести со нов „Мерцедес“.

Португалецот се почести со „Мерцедес Мекларен“, автомобил кој е направен само во 500 примероци. Неговата цена е 1,45 милиони долари, што за Роналдо секако не претставува проблем.

Роналдо снимката од новиот автомобил ја постираше на Инстаграм и буквално го „запали“ интернетот. Тој за само 40 минуди доби преку 1,7 милиони лајкови.

View this post on Instagram

Enjoy ???

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Advertisements
To Top