Кортни Кардашијан и Кајли Џенер – тандемски


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Славните старлети и сестри Кајли Џенер и Кортни Кардашијан потврдија дека наскоро на пазарот во продажба ќе се најде нивната нова заедничка линија шминки наречена „Kourt X Kylie Cosmetics“.

Оваа информација на Инстаграм ја сподели шминкерката на Кортни Кардашијан, која објави неколку нејзини фотографии како тизер за новата колекција шминки.

Долгоочекуваната колекција треба содржи три течни кармини за усни во црвена и розовка нијанса, три палети сенки за очи во зелена, портокалова, жолта, црвена и златножолта боја.

Линијата „Kourt X Kylie Cosmetics“ во продажба е пуштена од 24 април.

KOURT X KYLIE … our makeup collab launches in 4 days !! ?

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on